D - Ofis Maslak

"İstanbul'un finans merkezinde yüksek standartlarda bir ofis binası..."

İstanbul’un Avrupa yakası, Sarıyer ilçesi, Maslak bölgesinde bulunan D-Ofis Maslak, kentin merkezi iş alanında ve yoğun ofis binalarının bulunduğu Büyükdere caddesi üzerinde konumlanan bir bölgede yer alıyor.

Maslak aksı üzerinde bulunan D-Ofis özellikle bulunduğu bölgeden dolayı ofislerin, şehrin en önemli alışveriş merkezlerinin, lüks konut ve rezidansların yer aldığı prestijli bir lokasyonda konumlanması itibariyle değerli bir ofis binası olma niteliğini taşıyor.

2018 yılında tamamlanan D-Ofis Maslak, 4.725 m2 arsa üzerine inşa edilmiş olup, toplam 40.437 m2 kullanılabilir alandan oluşan bir ofis binası olan D-Ofis Maslak binası kat adedi itibarıyla 8 Bodrum + Zemin + Asma Kat + 20 Normal Kat + Çatı ve heliporttan oluşuyor.

Şirketin faal olan yatırım amaçlı gayrimenkul portföyünde % 28,10 oranında bir paya sahip olan binanın değeri, Net Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. tarafından hazırlanan 27 Aralık 2023 tarihli ekspertiz raporuna göre binanın değeri 2.775.000.000-TL’dir.

D-Ofis Maslak gayrimenkulü, şirketin mevcut kredi borçlarının kısmen kapatılması ve finansal giderlerin azaltılması amacı ile 40.000.000- Euro bedelle Sell and Leaseback ("Sat ve Geri Kirala") yöntemiyle, sözleşme vadesi sonunda geri alınmak üzere Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.’ye 22.01.2020 tarihinde satılmıştır. Bu doğrultuda Şirket ile Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. arasında Finansal Kiralama Sözleşmesi imzalanmıştır.

Gayrimenkul, satış işleminin tamamlanmasını müteakip 1-10 yıl içinde portföye yeniden dahil edileceğinden, bu işlem normal bir Maddi Duran Varlık Satışı gibi değil, bir finansman işlemi olarak değerlendirilmelidir.


  • ulaşım planı
  • teknik özellikler
  • fotoğraf galerisi
  • politikalar
  • proje bilgi formu
İnşaat Tarzı Betonarme Karkas
İnşaat Nizamı Ayrık Nizam
Binanın kat adedi 8 Bodrum + Zemin + Asma Kat + 20 Normal Kat + Çatı + Heliport
Toplam Alan 40.437,91 m2
Binanın Yaşı 1
Elektrik Şebeke
Su Şebeke
Kanalizasyon Mevcut
Isıtma Sistemi 4 Borulu Fan Coil
Jeneratör %100 Back Up sağlayan 3 adet jeneratör
Asansör 9 adet Shindler Marka (6 adet yolcu asansörü, 2 adet otopark asansörü ve 1 adet yük asansörü
Yangın Alarm ve Tesisatı Mevcut
Yangın Merdiveni Mevcut
Su Deposu Mevcut
Otopark Açık ve Kapalı Otopark

 

Aşağıdaki formu doldurarak bizden istediğiniz her konuda bilgi alabilir, görüş bildirebilirsiniz.