Yönetim Kurulu

Hüsnü AKHAN

Yönetim Kurulu Başkanı

Özgeçmiş

Hüsnü AKHAN

Yönetim Kurulu Başkanı


Hüsnü Akhan 23 Ocak 1953 yılında Birecik/Şanlıurfa’da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Birecik Lisesi’nde tamamladı. ODTÜ İşletme mezunu olan Hüsnü Akhan, ekonomi dalındaki yüksek lisansını University of Miami (ABD)’den almıştır. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın çeşitli kademelerinde görev yapan Akhan aynı zamanda Londra Ofisi’nde temsilcilik, Dış İlişkiler biriminde ise Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürütmüş olup, 1994 senesinde Doğuş Grubu bünyesine katılmıştır. Garanti Bankası’nda Hazine, Operasyon ve Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmasını müteakip, 1998 yılında Körfezbank Genel Müdürlüğü görevine atanmıştır. 2001-2005 seneleri arasında Doğuş Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CFO olarak görev yapan Hüsnü Akhan, Ocak 2006’dan bu yana Doğuş Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, Doğuş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Hedef Medya Tanıtım İnteraktif Medya Pazarlama, Doğuş Fotoğrafçılık, Doğuş Sağlıklı Yaşam, Körfez Havacılık, Doğuş Planet Elektronik Tic. ve Bilişim Hizmetleri şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanı, Ara Güler Doğuş Sanat ve Müzecilik, Doğuş Bilgi İşlem ve Teknoloji Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve TUVTURK, Doğuş İnşaat Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Ekrem Nevzat ÖZTANGUT

Yönetim Kurulu Üyesi

Özgeçmiş

Ekrem Nevzat ÖZTANGUT

Yönetim Kurulu Üyesi


Hacettepe Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olduktan sonra 1984-1994 yılları arasında Sermaye Piyasası Kurulu Denetleme Dairesi’nde Denetçi ve Baş Denetçi olarak görev yapmıştır. 1992-1994 seneleri arasında Marmara Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışan Öztangut, 1994-2015 yılları arasında Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. Doğuş SK Girişim Sermayesi Yönetim Kurulu Başkanlığı ile Garanti Emeklilik A.Ş., Doğuş Otomotiv A.Ş., Doğuş Oto A.Ş., Doğuş Enerji Toptan Elektrik Ticaret A.Ş., Garanti Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve 2000-2013 yılları arasında Takasbank A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ile 2007-2011 yılları arasında Türkiye Sermaye Piyasaları Aracı Kuruluşlar Birliği Başkanlığı, 2011-2015 yılları arasında Genç Başarı Vakfı Başkanlığı yapmıştır. Öztangut hali hazırda D.ream Doğuş Restaurant Grubu Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanlıkları, Doğuş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği ve Goodyear Lastikleri T.A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği ve TOBB Sermaye Piyasası Sektör Meclisi Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Hayrullah Murat AKA

Yönetim Kurulu Üyesi

Özgeçmiş

Hayrullah Murat AKA

Yönetim Kurulu Üyesi

ODTÜ İşletme Bölümü’nde Lisans (1984) ve Boğaziçi Üniversitesi İş İdaresi Bölümü’nde MBA (1987) yapan Murat Aka, 2007 yılında Harvard Business School’da 172. dönem İleri Yöneticilik Programı’nı (AMP172) tamamlamıştır. 1987 yılında Doğuş Grubu’na katılmış olup, halen Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Üyeliği ve Riskin Erken Saptanması Komitesi Üyeliğinin yanı sıra Doğuş Oto Pazarlama, Vdf Finansman, Faktoring, Sigorta ve Filo Kiralama şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Denetim/Risk Komitesi Başkanlığı’nı yürütmektedir. Murat Aka, aynı zamanda Doğuş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Doğuş Spor Yatırımları ve Doğuş Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, DGS Koruma ve Özel Güvenlik Hizmetleri şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Hasan Hüsnü GÜZELÖZ

Yönetim Kurulu Üyesi

Özgeçmiş

Hasan Hüsnü GÜZELÖZ

Yönetim Kurulu Üyesi

Hasan Hüsnü Güzelöz, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1986 yılı mezunudur. 1995 yılına kadar serbest avukatlık ve holding şirketlerinde Hukuk Müşaviri olarak görev aldıktan sonra Doğuş Grubu’nda AGF Garanti Sigorta, Garanti Yatırım ve Ticaret Bankası ve Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. Hukuk Müşavirliği görevlerini icra etmekteyken 1996 yılında gruba katıldı. Doğuş GYO A.Ş.’nin icracı Yönetim Kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir. Bu görevinin yanında Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır. Halen Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı ve Baş Hukuk Müşaviridir, Aynı zamanda Doğuş Oto Pazarlama A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliğini de yürütmektedir. Doğuş Yayın Grubu Şirketleri ve Doğuş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyesidir. Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Disiplin Komitesi üyesidir. Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve MEF Üniversitelerinde Sermaye Piyasası, Rekabet Hukuku ve Ticaret Hukuku dersleri vermektedir. SPK İleri Düzey ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme lisanslarına sahiptir.

Mustafa DOĞRUSOY

Bağımsız Üye

Özgeçmiş

Mustafa DOĞRUSOY

Bağımsız Üye

1981’de Yıldız Teknik Üniversitesi’nden mühendis, 1983’te İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Lisansüstü eğitiminden MBA derecesi ile mezun oldu. Yönetim, Strateji ve Yatırım Danışmanı olarak; Kurumsal Yönetim, Kurumsal Risk Yönetimi, Kurumsal Finansman, Aile Şirketleri ve Kurumsallaşma, Türk Ticaret Kanununun Şirketlerde Uygulanma Süreçlerinde ve Borsa şirketlerine Sermaye Piyasası Mevzuatları konularında destek vermekte; finansman, ortak bulunması, şirket birleşme, devir ve satın almalarının gerçekleştirilmesi projelerinde görev almaktadır. Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Uzun yıllardan bu yana Türkiye’nin saygın kuruluşlarından bazılarında İcra Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almış olup, halen birçok şirkette Yönetim Kurullarına danışmanlık yapmaktadır. 2014 yılından itibaren Doğuş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi-Bağımsız Üye olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Doğuş Grubu şirketlerinden Garanti Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de 2012 yılından bu yana Yönetim Kurulu Üyesi-Bağımsız Üye olarak görev almaktadır.

Özlem TEKAY

Bağımsız Üye

Özgeçmiş

Özlem TEKAY

Bağımsız Üye

1994’de Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden lisans, 1996’da Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden yüksek lisans derecelerini aldı. Tekay ayrıca 2007-2008 yıllarında Harvard Business School, Boston, MA, ABD’de Stratejik İnsan Sermayesi Yönetimi, Profesyonel Hizmet Şirketlerini Yönetme, Sıra Dışı Hizmete Ulaşma programlarına katıldı ve 2011’de New York Üniversitesi, New York, NY, ABD’de Liderlik ve Üst Düzey Yönetici Koçluğu Sertifikası’nı aldı. Strateji ve yönetim danışmanı olarak 2012’den itibaren değişim sürecinde olan şirket ve üst düzey yöneticilere danışmanlık vermekte olan Tekay, 2016’dan itibaren Doğuş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi; Kurumsal Yönetim, Denetim ve Riskin Erken Saptanması komiteleri üyesi olarak görev yapmaktadır. 2006-2012 yılları arasında TAV Havalimanları Holding, Grup İnsan Kaynakları Direktörü, Kurumsal Yönetim Komitesi üyesi ve 2011’den itibaren TAV Öğrenme ve İnovasyon Merkezi Başkanı olarak görev yaptı. TAV Havalimanları’na katılmadan önce, Eczacıbaşı Holding, Bayındır Holding ve Umut Vakfı’nda insan sermayesi yönetimi, kurumsal strateji, kurumsal yönetim, liderlik, yetenek yönetimi ve kurumsal iletişim alanlarında çeşitli görevler üstlendi. Sivil toplum örgütlerinin aktif katılımcısı olan Tekay, Genç Yönetici ve İşadamları Derneği (GYİAD), Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD), Türkiye Sürdürülebilir Kalkınma Derneği Yönetim Kurulu (SKD) (2006-2012), Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD) üyesidir.