Genel Müdür’ün Mesajı

Değerli Paydaşlarımız,

2017 hem yurt dışı hem de yurt içi piyasalar için oldukça zorlu bir yıl oldu. Ülke ekonomisinde büyüme devam ederken, jeopolitik gelişmeler ve küresel ekonomideki çalkantılar belirsizliklerle dolu bir yıl sürdürmemize sebep oldu.

Tüm olumsuzluklara rağmen, Doğuş GYO olarak 2017 yılını başarılı sonuçlarla kapattık. Mevcut gayrimenkul portföyümüzü gelişim ve istikrar sağlayarak yönetirken, Gebze’de inşaatı devam eden projemizi tamamladık.

2017 yılsonu itibarıyla, Doğuş GYO’nun Doğuş Center Maslak, Doğuş Center Etiler, Gebze Center Alışveriş Merkezi, Gebze Center Otel, Gebze Center Otomotiv Showroom ve Servis ile Antalya 2000 Plaza’dan oluşan yatırım amaçlı gayrimenkul portföyünün değeri 1.142 milyon TL’ye, piyasa değeri ise 1.075,7 milyon TL’ye ulaştı.

2017 yılında gayrimenkullerimizden elde ettiğimiz kira gelirlerimiz istikrarlı bir büyüme göstererek 73,9 milyon TL’ye ulaşırken, net kârımız ise 54,1 milyon TL olarak gerçekleşti.

Gebze Center Alışveriş Merkezi’nin 2013 yılında portföyümüze dahil olmasının ardından, 2015 yılında bölgenin potansiyeli ve müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda karma bir yaşam merkezi oluşturulmasına yönelik olarak Gebze Center Otel ve Ek Binalar Projesi’ni başlattık. 2017 yılında ise projemizi tamamladık.

İnşaatı tamamlanan Gebze Center Otel, Doğuş Turizm Grubu’na kiralanmış olup, 1 Kasım 2017 tarihinde Hyatt House Gebze markası ile faaliyete geçti. 158 odası ile Hyatt Grubu’nun Türkiye’deki ev konseptine sahip ilk oteli olarak uzun süreli konaklayan misafirlerine hizmet vermeye devam ediyor.

Bölgenin önemli bir ihtiyacını karşılayacak olan Gebze Center Otomotiv Showroom ve Servis binamızın hem inşaatını hem de kiralamasını tamamladık. Doğuş Otomotiv Grubu’nun seçkin markalarından Volkswagen ve DOD, 2018 yılı içinde Gebze’de hizmet vermeye başlayacak. Ayrıca Gebze halkının sevdiği Gebze Center AVM’yi büyüttük ve toplam 66.072,72 m2 kiralanabilir alana ulaştık.

Doğuş GYO olarak, 2018 yılında da istikrarlı ve sürdürülebilir bir büyüme ile yatırım portföyümüzü yönetecek, hissedar ve paydaşlarımıza en yüksek katma değeri sağlamaya devam edeceğiz.

Güçlü destekleriyle her zaman yanımızda bulunan hissedarlarımıza, bize güvenen yatırımcılarımıza, çalışma arkadaşlarıma ve tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

Önümüzdeki yıllarda da Doğuş Grubu’ndan aldığımız gücü, kurumsal deneyimimizle birleştirerek faaliyetlerimize, ülkemiz ve tüm paydaşlarımız için fayda sağlamaya devam edeceğiz.
 

 

Saygılarımla,

Çağan ERKAN
Genel Müdür